Hakkında

Adıyaman Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi; Milli eğitim Bakanlığı’nın 04.08.1998 tarihli ve 21035 sayılı yazısı üzerine 2809 sayılı kanunun ek 30. Maddesine göre Bakanlar Kurulunun 12.08.1998 tarih ve 1998/11641 sayılı kararı uyarınca kurulması kabul edilmiştir.

Fen-Edebiyat Fakültesi aktif bölümleri, diğer fakültelerin programlarında yer alan derslerin bir kısmını karşılaması ve akademik faaliyetlerin sayısı ve niteliği bakımından üniversitenin genel yapısı içerisinde önemli bir rol üstlenmiş bulunmaktadır.

Fakültemizde “Arkeoloji, Biyoloji, Fizik, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Kimya, Matematik, Psikoloji, Sanat tarihi, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı” olmak üzere 11 bölüm bulunmaktadır. Bu bölümlerden “ Arkeoloji, Biyoloji, Matematik, Sanat Tarihi, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı” lisans öğrenci kontenjanları olan bölümlerdir. 2020-2021 Eğitim Öğretim dönemi itibariyle halihazırda 2181 öğrencimiz bulunmaktadır. Ayrıca “Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı” bölümlerinde lisansüstü eğitim-öğretim de verilmektedir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.